Bakulkův web

Náš život s Bakulkou a Bakulkův život s námi

Bakulka

Jméno: Bakulka (původně Buckingham, ale zkuste tak volat na psa :o)

Datum narození: 30. srpna 2001

Bakulku jsme si vzali v jeho pěti týdnech od klasického množiče, který chtěl ušetřit na očkování, a tak se snažil všechny štěňátka vypakovat co nejdřív. Podle rady moudrých knih jsme si schválně vzali to odvážnější, živější, které k nám hned přiběhlo. A tak jsme přišli k hyperaktivní opici, co je schopná si po celodenní túře ve čtyři ráno hrát s míčkem

Poučení číslo 1: Příště zvolíme absolutně průměrné štěňátko.

Pět týdnů věku bylo na odběr skutečně brzo. Protože zatím neměl žádné očkování a na to první jsme museli do šestého týdne čekat, nebylo to nic příjemného.

Poučení číslo 2: Příště jedině očkované štěně.

Abychom nic nepodcenili, sehnali jsme si knihu o setrech a nastudovali, jak s nimi zacházet. Chytrý pán v moudré knize psal, že na setra se může jen dobrým slovem, kárat umírněně, netrestat vůbec. Hmmm. Asi nemáme setra, ale vzpurného mutanta maskovaného v zrzavých chlupech. Podle dobře míněných rad německého autora jsme se v Bakulových osmi měsících dostali tak daleko, že jsem se z každé procházky vracela vytočená jak šroubek a pravidelně pilovala čím dál delší seznam používaných omluv.

Poučení číslo 3: Nevěřit chytrolínům z knížek, psa HODNĚ chválit, ale pokud je potřeba, i potrestat.

Dnes už je to lepší - my jsme si zvykli, změnili životní styl, Bakulka zjistil, že je ve smečce ještě jeden větší tvrdohlavec než on (já), takže nemá cenu zkoušet žádné triky. Člověk ale musí zůstávat v pozoru - v momentě, kdy si řeknu, že už je to hodný, vychovaný pes, máme zaděláno na další z nekonečné řady lumpáren.

Poučení číslo 4: Když máš pocit, že je všechno v poho, zaděláváš si na malér.


Přejeme krásné psí zážitky nejenom se setry!