Bakulkův web

Náš život s Bakulkou a Bakulkův život s námi

Homepage

Na houbách (říjen 2003)

Co máme Bakulu, rádi chodíme na houby. On se vyběhá, my se příjemně projdeme a ještě je z toho príma večeře. Většinou jezdíme směrem na Vlašim, moc se nám tam líbí, houby docela rostou a je to relativně blízko.
Důležité je Bakulu hlídat, aby se nevyválel v nějaké lesní bažině nebo dobře odleželé louži. A pokud se mu to už podaří, rychle hledáme potok, ve kterém by se opláchl.
Minule jsme selhali na plné čáře. Zaparkovali (!) jsme vedle jedné obzvlášť dobře rozbahněné louže. Svatá prostoto. Tím jsme si v podstatě zadělali na to, že když jsme se celí unavení vraceli k autu, Bakula využil naší dočasné nepozornosti a vyválel se jako to prase. Římské lázně hadra.
Nejen že si ten čuňas lehne, on se přetočí na jeden bok, na druhý bok a k tomu se blaženě rozhlíží po okolí, jestli se všichni radují stejně jako on.
To, co se sebou dokázal udělat, se rozhodně nedalo vytřít. Při letošním suchu jsme si o lesním potůčku mohli jenom nechat zdát. Takže hurá zpátky do lesa a běhat, aby prasík alespoň trochu uschnul a bláto z něj opadalo.
Čuňátkům zdar a setrům obzvlášť!
cune
cune 2
Žádné komentáře