Bakulkův web

Náš život s Bakulkou a Bakulkův život s námi

Homepage

Vetřelec I (březen 2003)

Mít druhého psa je můj sen! Přesvědčil mě o tom týden se Samem. Přichýlili jsme ho, když jeho páníčci odjeli na hory. První den byl docela hustý. Je to ostatně poznat i z fotek. Kluci se sice znají už skoro rok, ale uznejte sami, nechali byste si vybrakovat bedničku s hračkama, sežrat cukrátka a skalpovat všechny plyšáčky, které máte od dětství?
Postupně se kluci zklidnili a mně začalo docházet, jaké jsou výhody dvou psů. Hlavním plusem je to, že se mnohem míň nadřete. Setr je pes, co potřebuje neustále nějakou činnost, protože na ni má spoustu energie. A o zábavu se musí postarat páníček, jinak si koleduje o demoliční akce v bytě. To ale neplatí, pokud máte druhou podobně zaměřenou příšeru. Kluci trávili spoustu čase se mnou venku, když jsme potom přišli domů, nekonalo se obvyklé spaní před večeří, ale pokračovali v honičkách a bitkách o hračky. V noci spali jako miminka (což u Bakulky není pravidlem)
.Sam u nás 1 
Sam u nás 2
Musím uznat, že týden probíhal tak v pohodě, protože Sam i Buck jsou na sebe zvyklí a oba docela dobře poslouchají. Není proto problém je venčit oba zároveň navolno, protože je nemusím hlídat jak bachař, kam zase jdou a co tam dělají. Sam je navíc šťastná povaha. Řídí se heslem: Když tu není ta, kterou mám rád, mám rád tu, která tu je. Takže žádné smuténky, žádné stýskání po páníčcích.

Sam u nás

Sam u nás 4

Neskutečný čurbes, který kluci napáchali během prvního odpoledne, kdy u nás Sam byl, se už neopakoval. Nechali jsme jim hračky, ze kterých nelezla molitanová drť, a naučili je, jak si hrát tiše.

Sam u nás

Sam u nás

Jeden setr je krása. Ale dva krásní setři společně - to už je nádhera.
Žádné komentáře