Bakulkův web

Náš život s Bakulkou a Bakulkův život s námi

Homepage

Bakulka je sice noblesní psík, ale jen do chvíle, kdy spatří bláto. S tmavou, pokud možno smradlavou hmotou se z něj stává hroch.

Neštěstí chodí po lidech. A po psech. A tak se stalo, že musel Bakulka na operaci s kloubem. Dlouho hledaný termín vyšel samozřejmě tak blbě, že jsem na to všechno byla sama. A jak jsme to zvládli?

Už dlouho jsem koketovala s myšlenkou, jak by Bakulka vypadal ostříhaný. Překonala jsem obtíže v podobě odmítavého postoje pánečka, několikrát odloženého termínu stříhání a hlavně Bakulovu neochotu spolupracovat. A povedlo se!

Volala jsem do ZOO a opatrně se ptala: "Je možné přijít s pejskem?" Odpověď předčila moje očekávání: "To víte, že ano, vždyť je to taky zvířátko! Za dvacet korun a všude po ZOO jsou mističky s vodou." A měla pravdu. U pokladny jsme ještě vyfasovali pytlík na bobky a mohli jsme vyrazit.
Jsou místa na venčení lepší a jsou místa horší. Ty lepší se odlišují tím, že se na nich točí pivo. :o)
Jedním z nich je Parukářka. Sice to máme o kousek dál, ale Bakuša se alespoň líp projde a navíc máme šanci po cestě zpátky trochu vystřízlivět.
Je to nekompromisní lovecký pes, to je jednou jistý. Alespoň těm dvěma důchodkyním je to úplně jasné. Sjely Bakušu v Krči přísným zrakem a pronesly svůj soud: "Taková čuba, zvěř nemá šanci."
Ano, Bakínek je lovec. Zvlášť se specializuje na disciplínu "jak ulovit nejlepší místo v posteli". Kdo se večer zdrží v koupelně, riskuje, že už si nebude mít kam lehnout. Naštěstí Bakulka není doga, a tak nechává místo alespoň pro jednoho skrčence, ke kterému se může přitisknout druhý zoufalec.
Kdysi jsme měli v ložnici krásný koberec v cihlové barvě. Měkkoučký, heboučký. Jenomže žijeme s prasíkem se slabým žaludkem. Takže pokud nebyl koberec potřísněný z Bakulových mokrých snů o krásných fenkách, zpestřoval ho průjmem nebo blitíčkem. :-( Rozhodli jsme se pro radikální změnu a koupili tvrdý, zato ale nezničitelný koberec. Není na něm tak nic vidět, že si občas píchnu nějaký kus lesa do bosé nohy. :-)
1  
2  
3  
4